13 відгуків
+380 (99) 566-90-90
+380 (98) 561-63-73
вул.Серьогіна 11, Полтава, Україна
Магазин опалювальної техніки Домтепло

Як підібрати електричний котел?

Як підібрати електричний котел?

Електричний опалювальний котел - це можливість використання екологічно чистого джерела, не забруднює навколишнє середовище шкідливими відпрацьованими речовинами, в якості джерела тепла в різних системах прямого, акумульованого та змішаного нагрівання, а також разом з накопичувальними баками. Електричний котел може використовуватися для приготування гарячої води в баках непрямого нагріву, а також може служити резервним джерелом тепла.Основними елементами електричного котла є - теплообмінник, що складається з бака з укріпленими в ньому електронагрівачами (Тенами), блоку управління і регулювання. Електричні котли можуть поставляються вже скомплектованими: циркуляційним насосом, програматором, розширювальним баком, запобіжним клапаном і фільтром.Призначені електричні котли для опалення будь-яких приміщень: квартир, індивідуальних будинків, котеджів, дач, різних об'єктів торгівлі чи то магазинів, кафе, офісних приміщень або виробничих підприємств.

Плюси електричних котлів

Застосування – електричні котли випускаються в широкому діапазоні потужностей, починаючи від 2 кВт і закінчуючи понад 60 кВт. Моделі до 20 кВт чудово підійдуть для систем індивідуального опалення, а моделі понад 30 кВт для промислових і комерційних об'єктів. Використання електричних котлів в якості джерела тепла, дозволяє змонтувати каскадну систему опалення з використанням декількох котлів у зв'язці, що забезпечить високу надійність і продуктивність опалювальної системи.

Енергоефективність та економічність - незважаючи на велику критику електричних котлів в їх неекономічність вони володіють найвищим рівнем ККД 99% і сучасні електричні котли мають ступінчастим рівнем потужності, що забезпечує високу економію електроенергії при експлуатації електричного котла.

Екологічність – електричні котли забезпечують найвищу ступінь екологічності завдяки відсутності викидів продуктів згоряння. Важливий аспект, так як для експлуатації електричних агрегатів немає необхідності в додатковому приміщенні та встановлення димарів камінного або турбірованного (коаксіального) типу, що дозволяє заощадити на площі, так і монтажі димаря, особливо актуально для об'єктів торгівлі.

Комфортне управління – повністю автоматична робота завдяки регулюванню терморегуляторами і можливістю підключення кімнатних і вуличних термостатів або програматорів, які забезпечують не тільки комфорт, але і дозволяють працювати котлу в більш економному режимі.

Нагрів води - електричні котли крім функції опалення можуть виконувати функцію гарячого водопостачання. Підготовка гарячої води здійснюється за допомогою зовнішнього накопичувального бойлера необхідного обсягу.

Зручність - простота в експлуатації, безшумність роботи, надійність, довговічність і невисока ціна доповнюють список перерахованих вище достоїнств електричних котлів.

Мінуси електричних котлів

Висока вартість електроенергії. Всі зручності використання електричного котла перекреслюються вартістю споживаної ним енергії. Використання електричного котла обходиться споживачам дорожче, ніж використання газових котлів або котлів на твердому паливі. Виходом з даної ситуації є використання акумулюючих ємностей (тепло-акумуляторів) надлишкового тепла, які дозволяють істотно заощадити на споживання електроенергії.

Повна залежність від електроенергії. При виборі електричного котла необхідно розуміти, що його робота повністю залежить від електроенергії, відключення або перебої з постачанням електроенергії справлять до зупинки в роботі казана і всієї опалювальної системи, чого не можна допускати в зимовий період часу. При використанні електричного котла, як основного котла опалювальної системи, бажано використовувати альтернативне джерело енергії, для запобігання охолодження будівлі. Альтернативним джерелом енергії може послужити котел на твердому паливі, а для невеликих будинків дров'яної камін.

Наявність необхідної електропроводки. В залежності від потужності опалювального приладу він може бути розрахований на однофазну або трифазну харчування. У разі ж знову споруджуваного будівлі можна врахувати електричну проводку будівлі під експлуатацію електричного котла потрібної потужності, а от у випадку вже побудованого будинку, можуть виникнути труднощі з підбором опалювального приладу до вже наявних можливостей місцевої електромережі.

 

Розрахунок потужності електричного котла

котел r2 15 фото Пеский котел для опалення об'єкта, потрібно обчислити необхідну потужність. Для виконання орієнтовного розрахунку слід помножити сумарну площу обслуговуваних приміщень на коефіцієнт ефективності електрокотла у різних кліматичних умовах. У теплих регіонах цей коефіцієнт дорівнює 1, в холодних – 2. Отримане твір потрібно розділити на 10. В результаті отримаємо орієнтовну потужність в кВт.

Наприклад, для обігріву будівлі загальною площею 150 м2 в середній смузі Росії потрібен теплогенератор потужністю 150х1/10=15 кВт. Для опалення аналогічного об'єкта в регіоні з холодним кліматом знадобиться електрокотел потужністю 150х2/10=30 кВт. Такий розрахунок підходить для утеплених приміщень з висотою стель до 3 м.

Щоб обладнання повноцінно забезпечувало приміщення теплом в будь-яких умовах, у т. ч. при падінні напруги в електромережі, потрібно купувати моделі з запасом потужності. Для економного споживання електрики більшість сучасних нагрівачів має функцію регулювання потужності.

Як точно визначити необхідну потужність:

Виробляються різної потужності – від 2,5 до 36 кВт і вище. Щоб вибране обладнання ефективно виконувала покладені на нього завдання, бажано виконати теплотехнічний розрахунок об'єкта. Для правильного вибору електрокотла з площі опалювальних приміщень фахівці враховують численні фактори:

  • призначення приладу – при виборі 2-контурної моделі, обслуговуючої системи опалення та ГВП, розрахункову потужність потрібно збільшити мінімум на 25%;
  • якість теплоізоляції приміщень;
  • теплові втрати;
  • матеріал стін, підлоги, стель;
  • наявність протягів;
  • особливості роботи системи вентиляції;
  • площа вікон і дверей;
  • енергоефективність радіаторів.

Інші критерії вибору

електричний котел kospel фотоЩоб підібрати електричний котел для приватного будинку, дачі або іншого об'єкта, недостатньо розрахувати його потужність. Обов'язково потрібно врахувати вимоги до проведення. За робочою напругою електричні котли виробляються однофазними (220 В), трифазними (380 В) та універсальними. Для установки і використання 3-фазного агрегату потрібно провести додаткову лінію напругою 380 В і встановити окремий лічильник. Для проведення таких робіт необхідно отримати дозвільні документи від компанії-постачальника електроенергії.

Перерахуємо інші важливі відмінності :

  1. Кількість контурів – 1 або 2. Одноконтурні моделі забезпечують теплом тільки одну систему опалення чи ГВП. Двоконтурні котли дорожче, зате вони можуть комплексно забезпечувати об'єкт теплом. Кожен контур в них здатний працювати самостійно.
  2. Комплектація і функціональність. Чим вона ширше, тим вище ціна, але в експлуатації такі котли зручніше. Додаткові модулі забезпечують безпеку роботи приладу, комфорт його експлуатації, розширені можливості управління.
  3. Тип монтажу. Яку модель вибрати для установки на підлогу або на стіну – залежить від її розмірів і особливостей приміщення, в якому вона буде розміщуватися. Зазвичай у приватних будинках встановлюються підлогові котли, а в квартирах – компактні настінні моделі.
  4. Розміри та дизайн. Ці критерії особливо важливі при виборі електрокотлів для квартир. Для оптимального використання вільного простору бажано вибирати компактні настінні теплогенератори. Іноді їх вдається вбудувати в стінну нішу або кухонний шафа. Якщо агрегат залишається на увазі, має значення його гарне поєднання з інтер'єром.
  5. Тип регулювання потужності – буває ступінчастий або плавний. Ступенева налаштування забезпечується при використанні незалежних нагрівальних елементів. Зазвичай котли з такою регулюванням мають 3-4 ступені. Для плавної настройки використовується реостат. Електрокотли найпростішої конструкції і малої потужності іноді не передбачають можливість регулювання потужності.

Системи управління

система управління електрокотла фото Для управління роботою електричного котла застосовуються різні системи та модулі. Крім виконання основних функцій, вони дозволяють оптимізувати споживання електроенергії. У більшості електрокотлів для регулювання режимів роботи використовуються системи автоматичного управління.

Найпростіший елемент, здатний виконувати функції управління роботою котла, термостат. Працює він так: користувач виставляє потрібну температуру теплоносія, і в момент її досягнення термостат відключає електроживлення тенів. Коли температура теплоносія знижується, термостат знову включає харчування тенів.

Для максимально економного споживання енергії і плавного регулювання температури електрокотли оснащуються мікропроцесорним блоком управління. Такі моделі дорожче, але за роки експлуатації вкладені кошти сповна окупаються завдяки значній економії електроенергії.

На последок:

Такой фактор выбора, как КПД, для электрических котлов можно не учитывать – все модели работают с КПД выше 95%, часто этот показатель достигает 99%. Обращайте внимание на комплектацию. Если система отопления выстраивается с нуля, то выгоднее взять котел в максимальной комплектации с расширительным баком, насосом и прочими элементами.

 Если вы задумались о электрическом отоплении вашего дома,квартиры.дачи,офиса или иного помещения но не можете определится какой купить электрический котел,смело набирайте консультанта интернет магазина Домтепло и мы поможем сделать Вам правильный выбор за разумные деньги.Доставка и установка по Полтаве и области,а так же по всей Украине.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner